DOLAR 32,4083 0.15%
EURO 34,5579 0.36%
ALTIN 2.454,220,65
BITCOIN %
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MASKELİ ERDOĞAN

MASKELİ ERDOĞAN

ABONE OL
30.04.2023 18:28
MASKELİ ERDOĞAN
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Değerli vatandaşlar, yaşamını sürdürdüğü alanda akıl, bilgi, ekonomik özgürlük, sosyal aktivite gibi birçok konudan yoksun olan kişinin, sahip olmadığı duygu, düşünce, erdem ve değer gibi
özelliklere sahipmiş gibi davranması veya sahip olduğunu iddia etmesidir ikiyüzlü olmak. AKP ve Erdoğan’ın birbirini tutmayan söylemleri toplumun bir kısmına da sirayet ediyor. Erdoğan’ın kusurlarına bahane ve mazeretler bularak gerçeği olduğundan başka türlü gösterme çabaları Sonuçta toplumda kutuplaşma ve ayrıştırmaya sebep oluyor. AKP ve Erdoğan, hata ve kusurlarını kabul ederek erdemli ve güvenilir davranışları ile toplumdaki bu ayrışmayı önlemek yerine siyasi çıkarları için başvurdukları ikiyüzlü davranışları ile geçici bir başarı ve mutluluk peşinde koşmaktan nedense bir türlü vaz geçemiyor. Nasıl mı?
AKP ve Erdoğan sürekli olarak; herkesin düşüncesine ve inancına saygılıyız, ülkeye demokrasiyi getirdik, insan haklarının önündeki engelleri kaldırdık, demokrasi dışı davranışları hoş karşılamayız gibi söylemlerde bulunmasına rağmen gerçekte bunlarıntümüyle yitirilmesinin öncüsü olmuştur. Kendilerini eleştirenleri aşağılamaya, köşeye sıkıştırmaya hatta cezalandırmaya kadar her türlü işlemi yapmaktadır. Tek amacı siyasi rant olan AKP’nin ikiyüzlü bu uygulamaları toplumumuzu bozmuş ve yozlaştırmıştır.
AKP ve Erdoğan milletin karşısına geçip maskeli bir ifade ve hal tarzı ile biat kültürüne bağlı kölelerin efendisi gibi davranışlarda bulunuyor. AKP’deki bu samimiyetsizlik tepeden tırnağa kadar her kademede yer alan kadrolarına da sirayet etmektedir. Eee atalarımız “balık baştan kokar” diye boşuna söylememişler değil mi?
AKP ve Erdoğan iktidarları; halkın eğitimini ve aydınlanmasını engellemeyi, sivil toplum ve resmi kuruluşların çalışmalarını kısıtlamayı… Cumhuriyet kazanımı olan çağdaş yaşamın ve teknolojinin tüm imkanları çerçevesinde kendilerine hak görmekte ve kendilerini iktidara taşıyan bu halk için yasakladığı imkan ve zenginliklerden azami oranda istifade etmektedir.
Bunu yaparken amaçları, halkı yoksullaştırmak ve yoksul halkın tek sığınağı olan dine yönelterek siyasal İslam söylemlerinden etkilenmelerini sağlamaktır. Bu tam bir ikiyüzlülük yani samimiyetsizliktir. Nazım Hikmet’in, “Samimiyet istiyorum artık! boğuldum dili süslü yürekleri boş insanlardan” dizesinde olduğu gibi halkımız bu iktidarın gerçeklerden ve samimiyetten uzak söylemlerinin boş ve tutarsız olduğunun farkına varmıştır.
Değerli vatandaşlar, samimiyetten yoksun söylemleriyle AKP ve Erdoğan adeta halkımıza
zulmetmekte ve toplumun bir kesimini de bu zalimliklere ortak etme çabası içerisindedir.
Unutmayınız ki destek vermeniz halinde bu zihniyetin bir parçası olursunuz. Aksi durumda
Nazım Hikmet’in “Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse…
Çaresi yok biz kazanacağız usta.” dediği gibi hak, sevgi ve aydınlık için bu zulmün parçası
olmayın ki Erdoğan’ın maskesi düşsün ve kazanan halkımız olsun. 1.Mayıs.2023
Selam ve saygılarımla
Cezmi Orkun
Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı
(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)
NOT: Tüm emekçilerin 1.Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlarım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.