DOLAR 32,3485 0.12%
EURO 34,4486 -0.71%
ALTIN 2.501,761,67
BITCOIN 2256784-0,03%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YSK’YA GÜVENEBİLİR MİYİZ?

YSK’YA GÜVENEBİLİR MİYİZ?

ABONE OL
06.12.2022 10:10
YSK’YA GÜVENEBİLİR MİYİZ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Görevi “Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapmak ve yaptırmak” olan
7 asıl 4 yedek olmak üzere 11 Yüksek Yargıçlar arasından seçilen ve kararlarına itiraz edilemeyen kurul.”

Sizleri, 21 Nisan 2017’ye yani “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” denen tek adam rejimini bela eden referandumda kabulünden 5 gün sonraki yazıma götürmek isterim!

HSYK (O zaman ismi böyleydi) Başkanvekili Ahmet Hamsici (Silahlı Terör Örgütüne üye olmaktan 2 yıl altı ay hapis cezasına çarptırıldı), mahkemedeki ifadesinde;
“2011 yılındaki Yargıtay ve Danıştay seçimlerinde, kimlerin seçileceğini belirlemek için, Adalet Bakanı Sadullah Ergin (Şu an Ali Babacan’ın Yardımcısı) ve Müsteşar Ahmet Kahraman’ın emriyle, Genel Sekreter Mehmet Kaya’nın evinde toplandık. Evde FETÖ’cu diye bilinen Yüksek Yargıçlar da vardı.
Seçilecek kişilerin listesi FETÖ’cu Yargıçlar tarafından bize verildi. Ertesi günü yapılan seçimde, 108 Yargıtay üyesinin 107’si, Danıştay üyelerinin ise tamamı listedeki FETÖ’cular olarak seçildiler.”

Adalet Bakanı ERGİN, Yüksek Yargının tamamını FETÖ’ya teslim edecek böyle korkunç bir İHANETİ, Başbakan Erdoğan’dan talimat almadan yapabilir mi? Dönemin Başbakanından emir almadan yaptıysa, nasıl olur da serbest gezer?

Gelelim o dönemdeki YSK’daki kripto FETÖ’cu iddialarına;
Başkan Sadi Güven;
19 Nisan 2005-2013 yılları arasında Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı idi.
Daha sonra, “2010 yılından itibaren FETÖ’nun yargıdaki örgütlenme karargahı” denilen Adalet Akademisinde 10 Nisan 2009-27 Şubat 2014 arası görev yaptı. YSK teamüllerine göre en kıdemli Yargıtay üyesi YSK Başkanı seçilirdi.
Cemaat, kıdemsiz olan Sadi Güven’i seçtirdi!

Zeki Yiğit-Zeynep Nilgün Hacımahmutoğlu-Yunus Aykın—Kürşat Hamurcu adlı kişiler de önce Adalet Bakanlığının çeşitli kademelerinde çalışıp YSK üyesi oldular.

O Dönemin YSK’sının 3 üyesi Ocak 2013’te, 4 Üyesi ise Eylül 2016’da atandı.
Yani YSK’nın 9 üyesi, Eylül 2016’da bizzat Erdoğan tarafından seçilerek, konuşularak, sakın ha denilerek görevlendirildi!
Sadi Güven Başkanlığındaki YSK, mühürsüz zarfları (Yasaya rağmen) geçerli saydı. 16 Nisan 2017 Referandumundaki “Oy Hırsızlığına engel olmadı.

Sadi Güven Başkanlığındaki YSK, Erdoğan’a 2 adet CB mazbatası verdi.
-Birincisi; 10 Ağustos 2014 CB Seçiminde 12. Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan adına,

https://www.hizliresim.com/iyqov5a

-İkincisi; 24 Haziran 2018 CB Seçiminde 13. Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan adına…

https://www.hizliresim.com/t1e9cko

Bu iki mazbata Erdoğan’ın Anayasa 101. Md’ne göre 2 kez CB seçildiğinin kanıtıdır. YSK’nın, siyasi iktidarın emriyle hareket ettiğinin bir kanıtı da şudur.

Erdoğan 13. CB Mazbatasını TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın elinden aldıktan çok sonra, YSK’ya itiraz ederek, 13 rakamının kaldırılmasını talep etti.
Ama yukarıdaki linklerde iki mazbatayı (11 Üye imzalı) göreceksiniz!

Aziz Türk Milleti;
YSK, eğer yukarıdaki gibi davranırsa, kendisine Anayasa tarafından verilen “Seçimleri dürüstlükle yönetir” görevini yapmamış olur.

Bizler, özellikle 16 Nisan 2017 Referandumu sırasında yapılan yolsuzlukları belirtirken, seçmen yapılan sığınmacı sayısını (YSK’nın verdiği Sandık Seçmen Listelerinden) 1 Milyon 326 bin saydık.
İçişleri Bakanlığı bu rakamın sadece 318 bin olarak kabul etti.
Mevcut YSK Başkanı, İçişleri Bakanına sahip çıktı!

Aşağıdaki linkte, YSK’nın sandık seçmen listelerinde yaptığı usulsüzlüklerin listelerini bulacaksınız.
Farklı TC Kimlik numarasıyla adı-soyadı-doğum yeri-ilçesi-ev adresi aynı olan kişilerin çift defa yazıldığını göreceksiniz.
İnternette “Türkiye’nin en yaşlı kişisi” yazın, karşınıza 112 yaşındaki Ayşe Uçar adı çıkar.
Size 120-132 yaşında çok sayıda kişinin seçmen yazıldığını gösteriyoruz.
Olmayan tarihte doğan seçmenleri de sunuyoruz. (Kasım 31/Şubat 29/ gibi)

https://pdfhost.io/v/gJQXQmPIS_Semenler

Türk Milletinin, adaletten başka güveneceği makam yoktur.
Siyasi Partiler olarak YSK’ya güvenmek istiyoruz. Umuyoruz ve temenni ediyoruz ki, mevcut YSK’nın Sayın Yüksek Yargıçları, öncekiler gibi menzillerini FETÖ’ya değil, Türk Milletine ve Anayasaya çevirsinler!
Güvenmek istiyoruz ama, YSK Sandık Seçmen Listelerini dahi düzgün yapamıyorsa, bilgisayar sisteminin kontrolünü Bekir’e bırakıyorsa nasıl güvenelim ki?

Sağlık ve başarı dileklerimle 05 Aralık 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.