DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22291680,78%
İstanbul
20°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

YALANCININ TASI GÜMÜŞTEN

YALANCININ TASI GÜMÜŞTEN

ABONE OL
17.08.2022 23:02
YALANCININ TASI GÜMÜŞTEN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yazıyı okurken keyif almak istiyorsanız, hemen bu linki tıklayın ve iki sempatik çocuğun söylediği şarkıyı dinleyin. Hem dinleyin, hem okuyun.

Aynen “Hem kaynasın, hem oynasın” deyişinde olduğu gibi…

AKP Genel Başkanı kadar “Sokma Akıllı” olup da, kendisine söyleneni bile anlamayıp yanlış söyleyen, dürüst bir yalancı görmedim. Erdoğan’ın dürüst olarak söylediği yalanları alt-alta yazsak, 3’ncü köprü çevre yollarını geçer.“Dürüst Yalancı” deyişini bilerek kullanıyorum. Çünkü Erdoğan, kendi söylediği yalanı, inanarak ve doğru kabul ederek söylüyor. Bu bir hastalıktır, adı da;“Mitomani”dir. Erken teşhis edilirse, tedavisi mümkündür. Aradan yıllar geçip, hastalık sahibi kaşarlaşınca, tedavi maalesef olumlu yanıt vermez.İşte Erdoğan’ın dürüstçe yalan söylemesi böyle bir şey! Bilmediği için önüne ne konursa ona inanıp söylüyor, Pirinçek ’in ortağı garibim.

Erdoğan; “Ben ekonomistim. Merkez Bankasını faizleri arttırmadığı için tebrik ediyorum. Merkez Bankası faizleri arttırmamakla doğru yapmıştır, faizler asla arttırılmamalıdır” dedi.

Ekonomist Erdoğan ekonomik gerçekler konusunda, sürekli olarak birbirine tam ters şekilde konuşması, onun yalancılığını değil, ekonomiyi bilmediğini gösterir.Bilmediği ve çevresine bilen, uzman olan kişiler yerine “Evet efendim, emredersiniz” diyen sepetleri aldığı için Erdoğan, uluslararası tefecilerin kucağına düşürüldü ve Türkiye 20 senelik AKP İktidarında, tüm Cumhuriyet döneminin üç katı borçlanarak, 600 Milyar Dolarlık borcun altına sokuldu.

Türkiye’nin yaşadığı ve önümüzdeki günlerde çok daha ağır bir şekilde yaşayacağı ekonomik krizin sebebi tamamen AKP ve Erdoğan’dır.Sen, üretimi unutup tüketimi arttırırsan,Sen, üretim-sanayileşme yerine ithal ekonomisini koyarsan,Sen, aldığın dış borçları üretim-istihdam yaratacak yatırımlar yerine, gösteriş ve oy için harcarsan,Sen, kendi insanlarını yabancı finans kuruluşlarına yoldurur ve boğazlarına kadar borçlanmalarına seyirci kalırsan,Sen “Sosyal Devleti” sadaka veren devlet konumuna düşürürsen,Sen, Cari Açığı ve Dış Ticaret Açığını önemsemezsen, “El atına binen adam gibi” tez inersin attan. Hoş sen ata da binemedin, daha doğrusu at bile seni sırtından attı ama…

Erdoğan, “Nas böyle diyor bize laf düşmez. Bize Nas’a uymak düşer”, dediBunu duyan altın sırma işlemeli cübbesi elinde Sultan kılıcıyla söze balıklama dalarak, “Fiyat artışları Allah’tan, siz kullara uymak ve sabretmek düşer” diye fetva verdi! Ertesi gün Erdoğan, yüzüne sürülmüş bol miktardaki fondöten ile kürsüye çıktı ve; “Ben Tarım Krediye talimat verdim, fiyatlar düşecek” dedi!Haydaa, biri fiyatlar Allah’a ait der, diğeri ben emir verince düşecek der!Bademler, siz ne içtiniz de böyle oldunuz yahu? Utanmasanız Allah’ın cebinden Peygamberi çalacaksınız…

Ekonomiyi düzeltmeyi, fiyatları indirmeyi emirle yapmaya kalkman boş iş!Sen gıda fiyatlarını mı düşürmek istiyorsun? Dinle o zaman;Tek Adam Hükümetinin yani senin, Türk Çiftçisine kanunla düzenlenmiş348 Milyar TL borcu var! Önce çiftçiye olan borcunu öde, çiftçi yeniden üretmeye başlasın, bak gör fiyatlar nasıl ucuzlayacak!

Yazıyı AKP’li devlet büyüklerine(!) nasihatle bitirelim; Dinlerler mi?Dinlerlerse hepimize, dinlemezlerse ikimize!

AKP’li Bebişler;
Sizin için “Enişte” çok önemli bir kavramdır, biliyorum.Darbeyi bile enişte haber vermeseydi, bugün FETÖ’nun ininde ayakçılık yapıyor olacaktınız. “Hamam Tası Gümüşten” şarkısındaki “Enişten” kelimesi yerine siz “Bacanak”, Birader, Mahdum, Damat yazıp yüksek sesle söyleyin, hepsi aynı tas nasılsa, tamam mı?“Hamam tası gümüşten, yeni çıkmış o işten, seni hırsızlığa alıştıran o y…ak enişten.”

Sağlık ve başarı dileklerimle 16 Ağustos 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.