DOLAR 32,3596 0.17%
EURO 34,4432 -0.7%
ALTIN 2.513,052,13
BITCOIN 2246056-0,43%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VATANI SATMAK NASIL OLUR?

VATANI SATMAK NASIL OLUR?

ABONE OL
27.07.2023 02:02
VATANI SATMAK NASIL OLUR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değerli vatandaşlar, günümüzde Erdoğan’ın kötü yönetimi sonucunda karşı karşıya kaldığımız yüksek faiz ve enflasyonun sebep olduğu ardı arkası kesilmeyen zamlar vatandaşı içinden çıkılmaz bir darboğaza mahkum etmiştir. AKP, iktidarları boyunca Cumhuriyetin tüm değerlerini satarak istihdama dayalı üretim mekanizmalarını da yok etmiş ve günümüzde satacak bir değer kalmayınca Emperyal güçlerin güdümündeki Arap ülkelerinde para arar hale gelmiştir. Verileceği söylenen paraların karşılığında nelerin verildiği ya da satıldığı maalesef sır bilinmiyor. Belki unutulmuştur hatırlayalım;

Erdoğan, 27.Şubat.2015 günü  Cumhurbaşkanlığı sarayında düzenlenen valiler toplantısında yaptığı konuşmada Süleyman Şah türbesinin yerinin değiştirilmesini “vatanı satmak” olarak eleştirenlere özetle şu sözlerle cevap vermişti.  Vatan satmak nasıl olur biliyor musunuz diyerek açıklamasında;

  • “Vatanı satmak”; Kendi dirayetsizliğiniz, kendi iş bilmezliğiniz yüzünden ülkeyi kriz üzerine krize sokmakla olur. 
  • “Vatanı satmak”; Ülkenin maddi ve manevi kayıplara uğramasına göz yummakla olur.
  • “Vatanı satmak”; Yüksek faizle, yüksek enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur.

İfadelerini kullanmıştı. 

Bu ifadenin altına hem T.C. vatandaşı hem de mensubu olduğum DOĞRU PARTİ adına imzamı atarım. AKP yönetiminin bu koşulların sorumlusu için mutlaka aynaya bakmasını ve ulu önder Atatürk’ün “Vatan ve milletini satan dinden, imandan ve namustan bahsedemez.” sözünü de kulaklarına küpe yapmalarını öneririm. 

Bizlerin öğrencilik yıllarındaki sağ sol davası günümüzde tümüyle yok oldu. Kala kala Atatürk’ün bizlere mirası “vatanımız” ve Cumhuriyet’in tüm nimetlerini kişisel menfaatleri doğrultusunda kullanan ve kurucu değerlere saldıran “vatan hainleri” kaldı. 

Durmadan vatan severlikten, ulus sevgisinden, medeniyete hizmetten söz eden AKP iktidarı ulus için, vatan için, medeniyet için ne yaptı? ki Saray ve eşrafı vatanımızı soyarken halkımızın yüzde 90’ı açlık, sefalet ve yoksulluk karşısında yaşam mücadelesi veriyor. Halkın derdine çare bulmayan bu iktidar yönetimi asla hak etmiyor. Çünkü hem vatan satılıyor hem de halkımıza ihanet ediliyor. Atatürk’ün “vatana ihanetin nedeni olmaz. Er ya da geç Bedeli olur.” Sözü çerçevesinde AKP yönetimince yapılanlar yapanın yanına kar mı kalacak. Elbette hayır. 

DOĞRU PARTİ temsilcileri bizler kanla sulanan bu vatanın fedaileri  olarak vatanın her karışını korumak ve vatan hainlerine demokratik yollarla hesap sormak için var gücümüzle çalışarak elimizde hainlerden temizlenmiş vatanımızın evlatlarımıza devri için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sözümüz söz. 25.Temmuz.2023 

Selam ve saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.