DOLAR 32,3574 0.16%
EURO 34,4743 -0.61%
ALTIN 2.497,881,51
BITCOIN 2253570-0,13%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TEK ADAMI ANCAK TEK HEDEFE KİLİTLENMEKLE DEVİRİRSİNİZ!

TEK ADAMI ANCAK TEK HEDEFE KİLİTLENMEKLE DEVİRİRSİNİZ!

ABONE OL
17.08.2022 23:02
TEK ADAMI ANCAK TEK HEDEFE KİLİTLENMEKLE DEVİRİRSİNİZ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başlıktaki cümleyi açıp önerimizi söylemeden önce, ne haldeyiz, bakalım mı?

Cumhur İttifakı;
Kasası “Sanayi Tipi Tüp” dolu olan freni patlamış bir kamyonun rampa aşağı, yolun sonundaki binlerce insanın bulunduğu pazar yerine hızla gidişi gibi, hem kendisini hem de ülkemizi tam bir felakete götürüyor.
Her türlü hırsızlık-yolsuzluk-rüşvet-soygun iddialarına, hem de delilli ispatlı çok ciddi iddialara yanıt veremeyen iktidar, utanmadan ülke kaynaklarını, menfaatlerini “kendisini kurtarabilmek” için tehlikeye atıyor.
AKP, metastaz yapmış, yavaş-yavaş beyne ilerleyen kanser hücresi gibidir!
Bir dakika kaybedilmeden, demokratik yolla iktidardan indirilmelidir…

6’lı Millet İttifakı;
Tam bir curcuna! Bir Genel Başkan Seyit Rıza’ya, bir diğeri Şeyh Said’e, öteki Said-i Nursi’ye, biri FETÖ’ye methiyeler düzüyor!
Anayasamızın değiştirilemeyecek maddeleri üzerinde ittifak yok.
6’lı ittifakın 3 üyesinde Atatürk sevgisi sıfır.

Ülkemizin eyaletlere ayrılıp bölünmesine yol açacak “Avrupa Yerel Yönetim Şartını” yürürlüğe koymak için, ana dilde eğitim-öğretim’de ittifak var!
Etnik kökene göre ve dini inanca göre parti kurulmasında ittifak var!
Sadece bu madde bile Türkiye’nin Irak’a dönmesinin yolunu açar!
Bu maddeler Irak anayasasında da var ama bütün bir Irak Devleti yok, orada
3 parçaya bölünmüş bir Irak var!

Aziz Türk Milleti;
DOĞRU Parti olarak bizim haklı, çok haklı endişelerimizi dile getirmemizi, “Muhalefete muhalefet” etmek olarak algılayan dostlarımız, ya yakın tarihi bilmiyorlar ya emperyalist ülkelerin Türkiye üzerindeki planlarından habersizler, ya da kötü niyetliler. Eleştiriler, tamamen “yanlıştan dönün” uyarılardır.
Teker-teker konuşmalarında, bizim haklı olduğumuzu, yüzümüze söylüyorlar.
Anladık Erdoğan TV’ye çıkmıyor, korkuyor!
Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener “Ağabey” dedikleri Serdaroğlu’nun karşısına niçin çıkmıyorlar? Niçin Canandaş TV kanalları olan Halk TV-Tele-1’e çıkmamıza barikat koyuyorlar?
Konumuz Türk Devleti, Türk Milleti, Türk Demokrasisi, Cumhuriyetimiz, Özgürlüklerimiz, gelecek nesillerimiz! Bunları tartışmayacağız da neyi konuşacağız?

Yapılması Gereken nedir?
Cumhur İttifakının DIŞINDAKİ tüm Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar birer temsilci ile bir araya gelmeliyiz. İki ittifak kurmalıyız;
1) Demokrasiye, Cumhuriyetimizin Kurucu Değerlerine, Anayasamızın ilk 6 maddesine inanmış, yüreğinde insan sevgisi olan, tüm Türk Milletini kucaklayacak bir CUMHURBAŞKANI ADAYI belirlemeliyiz ve ona tam yetki vermeliyiz! “Biz 6 Genel Başkan ülkeyi müştereken yöneteceğiz” derseniz, siz Cumhurbaşkanı değil, kendinize kukla arıyorsunuz demektir. Bu tavır aynı zamanda Türk Milletinin iradesine hakarettir. Öyle bir adayla da seçim kazanılmaz! (Aday sayısı birden fazla olursa halkımıza sorabiliriz)

2) Tüm Partiler; STK’lar, Sendikalar, Odalarla birlikte çalışıp, şimdiden “SEÇİM ve SANDIK GÜVENLİĞİ” için ittifak yapmalıdır.

Cumhur İttifakı bileşenleri hariç, tüm Türk Milleti olarak TEK CUMHURBAŞKANI Adayımızın kazanması için, hedefe kilitlenmeli, çok çalışmalı, kazanmalıyız.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tek problemi mevcut Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Serveti, diploması, uygulamaları şaibeli birinin karşısına, dürüstlüğü-namusu-birikimi- ailesi- Türk Milletine-Ulus Devlet’e ve Üniter Yapıya gönülden bağlı bir adayla çıkılmalı ve demokratik yolla indirilmelidir…

Seçim kazanıldıktan sonra yeni seçilen Cumhurbaşkanı, yetkilerinin büyük bir kısmını KHK veya Cumhurbaşkanlığı Kararı ile TBMM’ye devredebilir.
Parlamenter Sisteme dönmenin alt yapısı hazırlanırken, çok geniş katılımla
Yeni Anayasayı hazırlayacak ve Kurucu Meclis gibi görev yapacak bir kurul seçilmelidir.

DOĞRU Parti olarak bizim yeni Cumhurbaşkanından talebimiz şudur;
-Her türlü yolsuzluğun üzerine hukuk yoluyla cesaretle gidilmelidir.
-Ülkemizdeki sığınmacılar, süratle ve kararlı bir şekilde ülkelerine gönderilmelidir…

Biz olursak, beraber olursak ÇOK oluruz ve TOK oluruz!
Bölünürsek, parçalanırsak, korkarsak YOK oluruz!

Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Temmuz 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.