DOLAR 32,3608 0.16%
EURO 34,4495 -0.69%
ALTIN 2.490,791,22
BITCOIN 2272129-0,46%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TALİBAN KAFASINDAN DAHA BETER

TALİBAN KAFASINDAN DAHA BETER

ABONE OL
18.09.2022 02:51
TALİBAN KAFASINDAN DAHA BETER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Talib (Öğrenci) Taliban (Öğrenciler) adıyla 1994 yılında, Molla Ömer tarafından 50 Medresede birden kuruldu. (Türkiye’de AKP sayesinde yüzlerce büyük medrese ve binlerce apartman medresesi var)
Kökü, 1988 yılında Peşaver’de kurulan El-Kaide (Vakıf) adlı terör örgütüne dayanan kanlı, zalim, cani, emperyalizmin maaşlı tetikçisi olmuş vahşi bir terör örgütüdür.

Taliban, Afganistan’da ABD desteğiyle yönetime el koyduğunda, ülkedeki tüm heykelleri yıkacağını söylemişti. Bu sözünü büyük ölçüde yerine getirdi.

Sıra Afganistan’ın Bamiyan eyaletinde bulunan ve Budistlerce kutsal kabul edilen Buda Heykellerine geldi. Aralarında, UNESCO’nun “Dünya Mirası Listesine” giren ve koruma altında olan biri 53 metre, diğeri 37 metre olan (Dünyanın en büyük birinci ve ikinci Buda Heykelleri) yıkılmaya başlandı.
Yıkamadıklarını da patlayıcılarla yok ediyor vahşiler!

Buda heykelleri 6’ncı yüzyılda tamamlanmış. 1400 yıldır yerinde idi!
Bu sapıklar, dünyaca ünlü bu eserleri yok ettiler! Tıpkı insanları, özellikle kadınları, özgürlükleri yok ettikleri gibi! Bir iki cılız kınamanın dışında kimse, engellemek için kılını bile kıpırdatmadı!

21 Temmuz 2021 yılında yani 1 yıl önce, T.C. Anayasası üzerine yemin etmiş Erdoğan, Taliban denen vahşiler için şunları söylüyordu; “Türkiye’nin Taliban inancıyla ters bir yanı yok. Daha iyi anlaşabileceğimize ihtimal veriyorum!”

AKP kafası, Erdoğan’ın dediği gibi, tabii ki Taliban ile iyi anlaşır. Çünkü ikisi de orta çağ karanlığından fırlamış ilkel düşüncelerdir.

Taliban, Afganistan’daki sanat eserlerini yıkar, AKP “Kentsel Dönüşüm” diye insanların evlerini başına yıkar. (Son örneği Beykoz-Tokatköy’de gördük)

Taliban, 1400 yıl önce yapılmış dünyanın en büyük Buda Heykellerini yıkar,
Taliban kafasından daha beter olan AKP kafası ise, 60 Milyon yıl önce oluşmuş, 1985 yılında “Dünya Mirası listesine” girmiş, 1986’da dönemin iktidarı tarafından “Milli Park” ilan edilmiş ama 2019 yılında AKP tarafından milli park statüsünden çıkarılmış KAPADOKYA’YI “Yol genişletme” yalanı ile talan eder!

Bu kadarla kalacağını zannediyorsanız, AKP kafasını tanımamışınız demektir.
Nasıl Berat Albayrak “Boğazdaki Erbilginler Köşküne çöktüyse, Hulusi Akar
Boğazdaki Askerlik Şubesi olarak kullanılan Köşke çöktüyse, Mehmet Cengiz denen inşaat kalfası Boğazdaki Hüseyin Avni Paşa korusuna ve köşküne çöküp, yaktırdıysa, yakında, Kapadokya’da yeni açılan yolun çevresinde “Yandaş Helal Oteller- AVM’ler” göreceksiniz.

Yılmaz Özdil, dünkü yazısında haklı olarak toplumun duyarsızlığından yakınıyor! “Gözünüzün önünde dünya mirası yok ediliyor, siz seyrediyorsunuz” diye haklı sitemde bulunuyor!

Fakat esas suçlu olanlar, AKP’nin Kapadokya uygulaması benzeri hiçbir yasa dışı uygulamasına engel olamayan, aksine destek olan MUHALEFET Partileridir.

DOĞRU Partinin DOKUNULMAZLIĞI olan BİR Milletvekili olsa idi, Kapadokya’daki bu tarihi yıkım yapılamazdı. O Milletvekili, bizlerle birlikte gerekirse orada ölür, dünya mirasının yok edilmesine engel olurdu!

Hepinize (Vicdanı-insafı-vatan sevgisi olan) soruyorum;
CHP+İYİ+HDP (TBMM’de Grubu olan) partilerin, AKP+MHP’nin, yasa ve ahlak dışı, çağdaşlığa aykırı bir tane yasasını engelleyen başarısını gördünüz mü?
Yoksa, 7 Haziran-1 Kasım 2015 arasındaki katliamların ve demokrasiyi katleden işlerin mimarı Davutoğlu’nu, Babacan’ı kucaklarına mı aldılar?

Veya Türkiye’de, Anayasanın değiştirilemez maddelerinden olan LAİKLİK İLKESİNİ yok edecek, adeta ülkede askerlikten muaf yeni bir RUHBAN SINIFI yaratacak Diyanet Akademisi denen fesat yuvasına olumlu oy mu verdiler?

Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ellerindeki siyasi ve maddi güç bizde olsa ne yapardık, bilmek ister misiniz?
Önce, ülkedeki tüm yargı kurumlarını rahatsız edecek şekilde ulusal ve uluslararası platformlarda hukuk mücadelesi başlatırdım. Sonuç alamadım mı?
O zaman Partinin seçim otobüslerinden birine biner, Kapadokya’ki iş makinelerinin önünü keser ve dünyaya ilan ederdim ve derdim ki; “Dünya Mirası bu eserlere zarar verecek, uygulama durduruluncaya kadar açlık grevine başlıyorum. Dünya Mirasının vahşiler tarafından yok edilmesini durduramıyorsam, olmaz olsun böyle parti başkanlığı ve milletvekilliği…”

Hadi Bozkurt Gandi ve Bucak’ın ablası Ülkücü! Dediğimi yapın ve Türk Milletinin gönlünü kazanın!
Yapamayız, korkarız diyorsanız; “Sizler AKP’yi nasıl yeneceksiniz?
Gerçek siyaset ülke için, milletiniz için, çağdaşlık ve özgürlükler için kendinden vaz geçme yürekliliğini gösterebilmektir…

Sağlık ve başarı dileklerimle 17 Eylül 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.