DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21157480,57%
İstanbul
27°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SİYASETTE ESAS OLAN GÜVENDİR

SİYASETTE ESAS OLAN GÜVENDİR

ABONE OL
02.11.2023 18:25
SİYASETTE ESAS OLAN GÜVENDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkının kendisine olan güven duygusunu kaybeden siyasetçi yok olmaya mahkumdur. Devlet yönetiminde de bir üst düzey bürokrat, uygulamaları ve özel hayatındaki davranışlarıyla halkın güvenini kaybederse, o artık boş bir teneke gibidir. Gürültü çıkarır ama bir işe yaramaz!

Tolga Şardan, çok iyi tanıdığımız dürüst, mesleğinin ehli, çok iyi haber alan, doğruyu yazan, çok sayıda ödül almış duayen gazeteci dostumuzdur.
Bildiğiniz gibi Anadolu C. Başsavcısı, HSK’ya bir dilekçe vererek, “İstanbul Adliyesinde her işin rüşvetle döndüğünü, tahliyelerin- habere yasak kararı koymanın bir bedeli olduğunu” söyleyerek, araştırma istemişti!

Tolga Şardan da, İstanbul Anadolu Başsavcısının “Yolsuzluk İhbarını” doğrulamak için MİT’in CB Erdoğan’a yazdığı bir raporun varlığını iddia ederek, bir yazı yazdı.

MİT, böyle bir raporun varlığını inkar edemez. Çünkü bir Başsavcı burada “Yolsuzluk var” der ve feryat ederse, orada kimsenin görmezden gelemeyeceği büyük bir HIRSIZLIK var demektir. Bu çok ciddi iddiayı araştırmayan MİT, kapısına kilit vursun daha iyi!

Adliye’deki yolsuzluk olaylarının duyulmasından en çok kimler rahatsız olur?
FETÖ Borsasından milyarlarca dolarları götürenler, para ile adalet dağıtan sahtekar Savcı-Yargıçlar ve aradan milyarları götüren “Badem Adliye Baronları!”
Bunlar kimin adamları? Sarayın Avukatları ve onların yalakaları!

Bu çakal takımına göre, bu işin kapatılması şart idi.
MİT’ten bu konuda gelen rapora göre, C. Savcılığı, tutuklama istemiş ve Yargıç, Tolga Şardan’ın tutuklu yargılanmasına karar vermiş!

Peki, MİT gibi T.C Devletinin gözbebeği kuruluşuna Türk Milleti güveniyor mu?
Devletin güvenlik kurumuna elbette güveniriz. Ama yönetimine asla!
MİT gibi, binlerce vatan evladının şehit olduğu bir kurumun başına İbrahim Kalın gibi birini, şapka gibi oturtursanız, o kuruma olan güven sarsılır, un ufak olur!

Kimdir bu İbrahim Kalın?
Malezya-ABD George Washington Üniversitesi-AKP arasında yetiştirilen bir Arap Milliyetçisi.;
Çocuklarının eğitim paralarını AKP’li işadamına ödeten biri, MİT gibi önemli bir kurumumuzun başına getirilirse, o kurumun Türk Milleti nezdinde güvenilirliği kalmamış demektir. İane kabul eden biri, MİT Başkanı olabilir mi?

Peki, İbrahim Kalın’ı o önemli makama atayan CB Erdoğan’a Türk Milleti hala güveniyor mu?
Gerek seçimlerde, gerekse kamuoyu araştırmalarında AKP’nin oyunun sürekli düşmesi, Erdoğan’ın güven katsayısının dibe doğru düşmesinin kanıtıdır.

2002 yılındaki Erdoğan ile 2023 yılındaki Erdoğan arasında çok fark var. Tabii ki olumsuz olarak.
Hatırlar mısınız? Erdoğan’ın çocuklarının ABD’deki eğitim masraflarını da
“Remzi Amcaları” ödemişti!
Demek ki Erdoğan, 2002 yılında çocuklarının eğitim masraflarını bile ödeyemeyecek durumda imiş!
Şimdi ise, Avrupa basının yazdığına göre, Erdoğan dünyanın en zengin sekiz siyasetçiden biridir iddiası ortada!
ABD Temsilciler Meclisi ise Erdoğan’ın Türkiye dışındaki mal ve paralarının belirlenmesi için bir komisyon kurulmasına karar verdi.

Türkiye’nin de üyesi olduğu FAFT adlı kuruluş, ülkemizi “Uyuşturucu kaçakçılığı ve teröre finans desteği” verilmesi konularında yetersiz kaldığı gerekçesiyle
GRİ LİSTEYE aldı. Bunun bir adım ötesi KIRMIZI LİSTEDİR ve bu felaket demektir.
Neredeeen nereyee gelmişiz?

Siyasette güven, esastır dedik!
Güven ile hamilelik arasında doğru bir ilişki vardır.
Az hamilelik veya çok hamilelik olmaz. Ya hamilesinizdir ya da değilsinizdir.
Ya güvenilir birisinizdir, ya da güvenilmez biri!
Hele, günlük yalan söyleme kapasiteniz, günlük yellenme oranının on katını geçmişse, orada kokudan durulmaz! Cafer’in bez getirme zamanı gelmiş demektir.

Tolga Şardan’a şu mesajı iletelim;
T.C Devletini yönetenlerin tamamına yakını “Arap Milliyetçisi” ise ve yönetenlerin önemli bir kısmı emperyalist devletlerin istihbarat örgütleri tarafından rehin alınmışsa, Anayasa Mahkemesi kararlarını alt mahkemeler bile iplemiyorsa, ülkede hak-hukuk-adalet kalmamış demektir.
Türkiye’de, dürüst gazetecilik yapmanın, dürüst siyaset yapmanın elbette ki bir bedeli olacaktır. Bu bedeli beraberce ödüyoruz.
Ama “Hırsızlar İmparatorundan” tüm bunların hesabını hukuk önünde sormazsak, soramazsak, işte o zaman Cafer’in getirdiği bez bile yetmez.
Ülkeyi baştan aşağıya b.k götürüyor demektir…

Not; Üç günlük bir seyahate çıkıyorum. Pazartesi gününe kadar izin rica ediyorum.

Sağlık ve başarı dileklerimle 02 Kasım 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.