DOLAR 32,3595 0.16%
EURO 34,4205 -0.79%
ALTIN 2.507,731,91
BITCOIN 22604520,25%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

NAMUSLU OLMAK

NAMUSLU OLMAK

ABONE OL
31.01.2023 12:17
NAMUSLU OLMAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizi yöneten ve yönetmeye talip olan insanlar “Namuslu” olmak zorundadır.
Namuslu olmak; Toplumdaki ahlak kurallarına, değerlerine bağlılık ve dürüst doğru olmaktır. Siyasetçilerde tüm bunlara ek olarak, Anayasa’ya bağlılık, tutarlılık ve sözüne sadık olmak, dürüstlüğün olmazsa olmaz kuralıdır.

6’lı İttifakın “Ortak Politikalar Mutabakat Metni” toplantısını ve 6 Genel Başkanı izlerken “Namuslu Olmak Nasıl Bir Şey” sorusu aklıma takıldı!

Dünkü (30 Ocak 2023) Cumhuriyet Gazetesinden değerli, bilgili, namuslu bir gazetecinin yazısından alıntı yaparak bu çok önemli soruya yanıt arayalım!

Mehmet Ali Güller köşesinde, 22 Eylül 2003 tarihinde Devlet Bakanı Ali Babacan’ın ABD ile karşılıklı imzaladığı, “ABD’ye rağmen Irak’ın kuzeyine Türkiye’nin tek taraflı müdahalede bulunmamayı” para karşılığı taahhüt eden Dubai anlaşmasını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki görüşlerine yer veriyor. Kemal Bey Genel Başkan olduktan sonra TV canlı yayınında şunları söylüyor;
“Ali Babacan’ın attığı bir imza var. CHP İktidarında, bu sözleşmenin altına imza atanlar kesinlikle YÜCE DİVANA gidecektir. Çünkü bu bir İHANET BELGESİDİR. Bunu affetmeyeceğim!”

Aziz Türk Milleti;
“T.C Devletine karşı bir “İhanet Belgesi” imzalayan bir Bakanı “Yüce Divana” göndereceğini söyleyen bir siyasetçinin, hain dediği kişi ve partisi ile ortaklık kurması, çözüm ve demokrasi vaat etmesi, sizce “NAMUSLU” bir davranış mıdır?

Laik Cumhuriyeti yıkmaya kararlı kişilerin bir bölümüyle ortaklık kurarak, iktidardaki “Karşı Devrimcileri” yönetimden uzaklaştıramazsınız. Ancak yıkımı restore eder, biraz geciktirirsiniz. Türk Milletini bu şekilde aldatmaya kalkmak da “Namuslu” bir davranış mıdır?

Aziz Türk Milleti;
2002 Kasım ayında yapılan seçimde, Türk Milletini bazı aydınlarının ve satılık medyanın ihaneti yüzünden aldatıldınız. Yıllardır 13 milyon sığınmacıyı besliyoruz. Hepimiz fakirleştik. Mafya devlet oldu. Bir daha aldanırsak
(Ya AKP’ye oy vererek, ya 6’lı masaya oy vererek) gideceğimiz yer
“Siyasi Ümmet Çukurudur”.

Bunu engellemek için Türk Milletinin önüne MİLLİ bir İttifak koyacağız.
Bu ittifak, Anayasamızın ilk 6 maddesi ile barışık, Laik Cumhuriyet ve Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, Planlı kalkınma-Kamu ağırlıklı Karma Ekonomik sistem ile Sosyal Devleti mutlaka gerçekleştirecek, Hukuk Devletini ve Yargı bağımsızlığını önceleyecek, NAMUSLU, çizgilerinde kırılma bulunmayan siyasetçilerden oluşacaktır.

Hiç bir Türk Vatandaşının, Türk Devletine kötülük etmiş, Sivas’ta 35 canımızı yakan yobazları koruyan, Türkiye’nin Said-i Nursi gibi bir öndere ihtiyacı var diyen, FETÖ’nun en önemli adamını Genel Başkan Başyardımcısı yapan,
Türk Ordusuna düşman olduğunu her söyleminde kullanan, değiştim deyip
“DÖNÜŞTÜRÜLDÜĞÜNÜN farkında olmayan, Cumhuriyetin tüm eserlerini peşkeş çeken, Ortadoğu politikasıyla ülkemizin ortasına bir “Demografik Bomba” yerleştiren siyasetçileri AFFETMEYE hakkı yoktur. Bunlar ve 21 yıldır ülkemizi yöneten AKP-MHP iktidarı önce Bağımsız Türk Yargısı önünde yargılanmalı ve Türk Milletine hesap vermelidirler.

Büyük Atatürk bu günkü durumumuzu görmüş gibi, Türk Milletine şunu söylemiştir; “Ehveni şer, şerlerin en kötüsüdür!”

İlk kez Oy Kullanacak Sevgili Gençler;
Bakın 94 yaşındaki Dr. Erdal Atabek sizlere nasıl sesleniyor;
Türk Milletine yapılan kötülükleri bağışlamayın!
Kötülüklere alışmayın!
Kötülüklerin ortağı olmayın!

Hiçbir şeyden korkmayın. Sizler bu vatanın sahiplerisiniz. Büyük Atatürk’e onun ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, Türk Vatanına ve geleceğinize sahip çıkmaktır.

Sağlık ve başarı dileklerimle 31 Ocak 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.