DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21157480,57%
İstanbul
27°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MÜJDELER OLSUN İZMİR AYAĞA KALKTI!

MÜJDELER OLSUN İZMİR AYAĞA KALKTI!

ABONE OL
27.07.2023 12:34
MÜJDELER OLSUN İZMİR AYAĞA KALKTI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“İzmir Demokrasinin ve Özgürlüğün Beşiğidir” denir.
Doğrudur ama, şu anki İzmir değil. Hani AKP’nin “Eski Türkiye” deyip tu kaka ilan ettiği dönemin İzmir’i var ya, işte o zamanki İzmir Demokrattı, Özgürlükçüydü, Çağdaştı, Atatürkçü idi.
Atatürk’ün annesini gururla ve sevgiyle bağrına basar, kimsenin Atatürk’ün annesine hakaret etmesine izin vermezdi. Yeltenen olursa da dilini koparırdı…

Yunan, İzmir’e ayak bastığında, Yunan Ordusunun içine tek başına dalıp, tabancasındaki kurşunları Yunan Askerinin üzerine boşaltan Hasan Tahsin’in ruhunu taşıyan İzmir, o eski İzmir’di!

Demokrat Parti’nin “Yeter Söz Milletindir” sloganının bayraklaştığı kentti İzmir!
Ecevit’in adının dağa taşa “Karaoğlan” diye yazıldığı şehirdir, İzmir!
12 Eylül darbecilerinin, darbe ürünü olan 10 yıl siyaset yasağını kaldıran şehirdir demokrat İzmir! (Yasaklar ülke genelinde 51 Bin oyla kaldırıldı. İzmir, yasakların kalkması için 236 Bin fark yaptı)
Her türlü resmi-sivil diktaya başkaldıran, direnen ve yıkan şehirdir İzmir…

2002 yılından itibaren bizler siyaseti bıraktıktan sonra, İzmir’in o efe ruhuna mikrop girdi. O mikrop “AKP’ye yalakalık yapmayı”, “Güç karşısında eğilmeyi” uyanıklık sanan bir mikrop idi!
İzmir o mikrobu kaptıktan sonra küçüldü, küçüldü ve Hollanda’nın en zengin adamının Belediye Başkan Adaylığını destekler duruma düştü.

İkaz ettik! Evlat ne yapıyorsunuz? Bu tavır size yakışır mı?
Bizden utanmıyorsanız, babalarınızdan dedelerinizden utanın, yanlış yapıyorsunuz, diye uyardık. Ne dediler biliyor musunuz?
Biri; Abi, ben bir şey yapamam. Tayyip Abiye can borcum var. O ne derse onu yaparım!
Diğeri; Abi, biz senin partine yardım edemeyiz, bizi tutuklarlar!

Anadolu’da çok ilginç bir laf vardır.
Çorbacı, işkembeyi gerektiği gibi temizlemeyince, ustası “Yapma evlat, iyice temizlemelisin” diye defalarca ikaz edip sözünün dinlenmediğini görünce şöyle der; “Bırakın, bunlar laftan anlamıyor, işkembe b.kuyla kaynasın, nasılsa yiyenin şikayeti yok!

2002 yılından beri, fakir Türk Milletinin ekmeğinden keserek yarattığı tüm eserler üç-otuz paraya yandaş piçlere peşkeş çekildi. İzmir’in kahraman STK Başkan ve üyelerinden tek itiraz sesi çıkmadı.
Limanlar, fabrikalar, havalimanları, elektrik dağıtım şirketleri, kamu iştirakleri, kıymetli arsalar araziler satıldı, İzmir’in demokratları yine sustu!
Laiklik İlkesi ve Hukuk Devleti paspas edildi, İzmir’in “Yalaka Efe ruhlu” STK’ları
soyguncu iktidarı bir kez olsun eleştirmedi. Bizler, gerek Çoban Ateşi Hareketi, gerek DOĞRU Parti olarak Laik Cumhuriyete ve Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkarken, bir telefon açıp “Geçmiş olsun” diyemediler! (Gerçek dostlar hariç, onlara minnetim hep devam edecek)
Öyle ya, diploması sahte, serveti hırsızlığa dayanan abileri ya kendilerine kızarsa? AKP’nin İl Kongresine bile giderek, hem kendilerini hem de kurumlarını
“AKP Delegesi” seviyesine düşürdüler…

Sonra bir gün, İzmir Alsancak Limanının Özelleştirmesi yani Katar Araplarına peşkeşi gündeme geldi!
İşte o an İzmir ayağa kalktı! Nayır, nolamaz feryatları yeri göğü inletti!

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli;
“Öncelikle sürecin izlenmesi gerek! Gerek yöntem gerek yatırım maliyeti, gerekse işletme modeli ile ilgili detaylar açıklandıktan sonra net görüş bildirilmesinin daha doğru olur. Özelleştirme kararı alınması durumunda da bunun şeffaf ve kamuoyuna açık bir şekilde yapılmasının ve kentin ilgili bileşenlerinin de sürece dahil edilmesinin en uygun yöntem olacağına inanıyorum” dedi…

Halkın Filozofu Bergamus’a bu beyanın ne anlama geldiğini sordum! Dedi ki;
Bu ne evlat? Biz bu beyana b.k yemenin Arapçası deriz.
AKP, şimdiye kadar hangi limanın özelleştirmesini açık- şeffaf yaptı ki, Alsancak Limanının satışını şeffaf yapsın? Türk Vatanının topraklarını Araplara peşkeş çekmekten utanmayan AKP, Alsancak Limanını Katar Bedevilerine satarken mi utanacak?

Bergamus, döndü ve bana dedi ki;
Bak evlat! Sen eski İzmir’i arıyorsun. Aramaya devam et. İnşallah bulursun ve İzmir’i tekrar demokrasinin gürül-gürül çağladığı bir şehir yaparsın.
Yalnız şunu unutma, bugün kendini-fikrini- İzmirlilik ruhunu satanlar var ya, onlara bu günlerde yaptıkları kahpeliğin hesabını sormazsan, bir daha bana da gelme…

Sağlık ve başarı dileklerimle 27 Temmuz 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.