DOLAR 32,1952 -0.1%
EURO 34,9897 0.11%
ALTIN 2.426,370,34
BITCOIN 2196159-1,26%
İstanbul
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karl, çok sinsi …

Karl, çok sinsi …

ABONE OL
14.10.2022 16:03
Karl, çok sinsi …
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tropik Fırtına Karl yavaş hareket ediyor ve Meksika Körfezi’nde gücünü koruyor.

Amerikan Ulusal Kasırga Merkezi’nin son tavsiyesine göre, Tropik Fırtına Karl, güneybatı Meksika Körfezi’nde yavaşça hareket ederken 45 mph / mil rüzgarlarını estirmeye devam ettiriyor.

Çoğu model sistemin Meksika’ya taşındığını gösterirken, birkaç model fırtınanın Houston’a ve hatta New Orleans’a doğru hareket edeceğini tahmin ediyor.

Şu anda, tahminciler Karl’ın hafta içinde gelişmeyi engelleyecek ve bir kasırga olmasını önleyecek çevresel koşullarla karşılaşmasını bekliyorlar. Bununla birlikte, bugün için bir miktar güçlenme öngörülmektedir.

AccuWeather’a göre, haftanın sonuna doğru, soğuk bir cephe Meksika Körfezi’ne girerken rüzgar kesiminin artması bekleniyor.

Karl’ın yakın gelecekte çok az hareket etmesi bekleniyor ve şu anda ABD için doğrudan bir tehdit gibi görünmüyor. Ancak AccuWeather tahmincileri, yan esintilerinin değişebileceği konusunda uyardı ve Körfez Kıyısı’ndaki sakinler bilgilendirilmeleri gerektiği konusunda uyardı.

Tropik Fırtına Karl

Tropik Fırtına Karl 11:00 12 Ekim 2022.

Yer: Fort Myers’ın 878 mil güneybatısında; Veracruz, Meksika’nın 200 mil kuzey-kuzeydoğusunda

Maksimum rüzgar hızı: 45 mil

Yön: kuzeyde 3 mil hızla

Sonraki danışma: 14:00

Saat 11’de, Tropik Fırtına Karl’ın merkezi, Fort Myers’ın 878 mil güneybatısında veya Meksika’nın Veracruz kentinin 200 mil kuzey-kuzeydoğusundaydı.

Karl 3 mil civarında kuzeye doğru ilerliyor ve bu hareketin bugün de devam etmesi bekleniyor. Bu akşam güneye ve güney-güneydoğuya doğru yavaş bir kaymanın başlaması bekleniyor ve Perşembe sabahına kadar genel olarak güneye doğru daha hızlı bir hareket bekleniyor.

Tahmin yolunda, Karl Cuma gününe kadar izleme alanı içinde Meksika kıyılarına yaklaşıyor olacak.

Amerikan Hava Kuvvetleri Fırtına takip istasyonunun Hurricane Hunter adlı uçağından elde edilen verilere göre, daha yüksek rüzgarlarla birlikte maksimum 45 mil / saat sürekli rüzgarların oluşacağını gösteriyor. Önümüzdeki 36 saat boyunca güçte küçük bir değişiklik ve ardından karaya çıkmadan önce hafif bir zayıflama bekleniyor.

Tropik fırtınanın kuvvetli rüzgarları merkezden 115 mil uzağa kadar ulaşabilmektedir.

Başka neler var ve neredeler?
Tropikal dalga 1: Orta-batı Afrika üzerinde tropikal bir dalga Gine, Sierra Leone ve Liberya kıyılarına yaklaşıyor. Bu dalganın Çarşamba günü Atlantik Okyanusu üzerinde hareket etmesi bekleniyor.

Tropikal dalga 2: Doğu Atlantik tropik dalgası Cabo Verde Adaları yakınında ve yavaş yavaş batıya doğru ilerliyor. Güney Cabo Verde Adaları’na dağınık sağanak ve izole gök gürültülü fırtınalar getiriyor.

Tropikal dalga 3: Merkezi bir Atlantik tropik dalgası batıya yaklaşık 17 mil hızla ilerliyor.

Tropikal dalga 4: Doğu Karayip tropik dalgası, Anguilla’nın güneyinden kuzeydoğu Venezuela’ya kadar uzanır. 17 mil hızla batıya hareket ediyor. Venezuela’nın orta kesimlerinde yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bildirildi.

Kimlerin etkilenmesi muhtemeldir?

Tropik Fırtına Karl: Karl, şu anda ABD için doğrudan bir tehdit oluşturmuyor gibi görünüyor.

Şiddetli yağışlar, Meksika’daki Veracruz ve Tabasco eyaletlerinin bazı kısımlarında, yüksek arazi bölgelerinde toprağın yağan yağmurlar ile çamurlaşarak toprak kaymaları oluşmasına ve ani sel baskınlarına neden olabilir.

Perşembe gecesi veya Cuma gününden itibaren Meksika’daki gözetleme alanında tropik fırtına koşulları olabilir.

Tropikal dalgalar: Tropikal dalgaların ABD’ye herhangi bir etkisinin olup olmayacağını belirlemek için şu anda çok erken.

Tahminciler, tüm sakinleri tropik bölgeleri izlemeye devam etmeye ve aktif bir kasırga mevsimi olması beklenen dönemde her zaman hazırlıklı olmaya çağırıyor.

Atlantik kasırga mevsimi ne zaman?
Atlantik kasırga sezonu 1 Haziran’dan 30 Kasım’a kadar sürer.

Kasırga mevsiminin zirvesi ne zaman?

Kasırganın nihai zirvesi Amerikan Meteoroloji teşkilatı ( NOAA ) verilerine göre 10 Eylül, ancak sezon 30 Kasım’a kadar devam ediyor.

Sezon sakin bir başlangıç yapmış olsa da, Hurricane Center’a göre, sezonun zirvesi 10 Eylül ve en fazla aktivite Ağustos ortası ile Ekim ortası arasında gerçekleşiyor.

Bölgeniz için verilen hava durumu saatleri ve uyarılar
Burada herhangi bir yerel hava durumu uyarısı göremiyorsanız, bu hikayeyi bir web tarayıcısında açmanız gerekir.

Önümüzdeki beş gün boyunca tropikal hava tahmini
Aşağıdaki Ulusal Kasırga Merkezi’nin beş günlük grafik tropikal hava durumu görünümüne bakın. Sistemler şu anda Amerikan Ulusal Kasırga Merkezi tarafından takip ediliyor

https://www.youtube.com/watch?v=SizUxytrsG4

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.