DOLAR 32,7379 1.42%
EURO 35,0615 0.38%
ALTIN 2.454,072,65
BITCOIN 2130876-1,41%
İstanbul
24°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

ALİ ERBAŞ DA ADAY OLABİLİR Mİ?

ALİ ERBAŞ DA ADAY OLABİLİR Mİ?

ABONE OL
08.09.2022 06:40
ALİ ERBAŞ DA ADAY OLABİLİR Mİ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazeteci, CHP eski Milletvekili, AKP-FETÖ-CIA kumpasıyla 4 yıl 9 ay zindanda kalan Mustafa Balbay, CHP Genel Başkanına sordu;
Balbay; Abdullah Gül de 6’lı masanın adayı olabilir mi?
Kemal Bey; “Biz 6 lider (2,5 Parti) yeni seçilecek CB ile birlikte yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Temel konularda mutabıkız! Ancak henüz masada isimlendirme yapmadık. Herkes aday olma hakkına sahiptir.
Elbet Sayın GÜL’de…
İnsanlar aday olarak görmek istediği kişilerin adını telaffuz edebilir.
Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok!”

Aziz Türk Milleti;
İşte bizlerin, 6’lı masadakilerle aramızdaki fark budur.
DOĞRU Partinin bulunduğu ortamda, Abdullah Gül adının değil ciddi CB adayı olarak, şaka olarak bile anılmasına izin vermeyiz.
Çünkü Cumhuriyeti ve demokrasiyi yok edecek “Siyasal Ümmetçiliğin” ve “PKK Terör Devletinin” kurulması için yapılan Türk Ordusuna kumpas kurgulanmasını “Güzel şeyler olacak”, “Önce bir Savcı bulun” diye Zekeriya Öz’ü keşfeden ve İngiltere, Suudi Arabistan’ın Prens olarak adlandırdığı ve madalya ile ödüllendirdiği kişidir Gül!

T.C Devletinde İlçe oluşturulması, adlarının değiştirilmesi KANUNLA olur.
11’nci CB Gül’ün bu yasayı bilmemesi mümkün değildir. Buna rağmen Güroymak İlçesine gidip “Merhaba Norşinliler” demesi, onun gerçek niyetinin dışa vurmasıdır.

Gül, Cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine karşıdır ve tüm yaşamı boyunca bir “Sinsi Karşı Devrimci” olarak çalışmıştır.

Kemal Bey, Gül’ün adaylığı için “elbet olabilir” diyor ve Gül’den geçip Ekmelettin’i CHP’nin CB adayı olarak gösterebiliyorsa, o zaman sormak lazım;
“Yarın 6’lı İttifaktan Ali Erbaş veya benzeri bir “Siyasal Ümmetçi” adı çıkarsa yine “Olabilir” diyecek mi?

CHP ve İYİP birlikte “Laiklik İlkesini” yok edecek “DİYANET AKADEMİSİ” yasasını desteklediler. Hıristiyanlıktaki “RUHBAN SINIFI” gibi İslami Ruhban sınıfımız oldu! Buna göre Diyanet Akademisi mensupları “ASKERLİK YAPMAYACAKLAR!” Yakında bir torba kanunun içine “VERGİ VERMEZLER” maddesi eklenirse, Diyanet Akademisi, Osmanlı’da olduğu gibi Şeyhülislam seviyesine yükselecek!

Babacan ve Davutoğlu, “Ortam müsait olduğunda, Anayasamızın değiştirilemez maddelerini tartışmaya açacağız” dediler!
Sizce bu öneri de tartışılır mı?

Kılıçdaroğlu, seçim güvenliği konusunda, “Şimdiden örgütlenmeye başladık. Kusura bakmasınlar. YSK’ya güvenmiyoruz. 81 ildeki sandık sorumlusu belli.
İlçe başkanlarımız onları zaman zaman arayıp, sağlama yapıyor.”

Kemal Bey’in bu söyledikleri de doğru değil. CHP’nin, seçim güvenliğiyle ilgili yeni hiçbir hazırlığı yok. Bu ayın sonunda, henüz üzerinde çalıştığımız bir raporu kamuoyu ile paylaşacağız. O zaman kimin doğru konuştuğunu birlikte göreceğiz..

Aziz Türk Milleti;
Siyaset bir duruştur. Ülkemiz, bağımsızlığımız için vazgeçemeyeceğiniz, tartışamayacağınız temel konular vardır.
Ulus Devlet, Üniter Yapı, Vatan Bütünlüğü, Anayasa’ya uymak, Cumhuriyet Değerleri, Atatürk İlke ve Devrimlerinin korunması ve yaşatılmasında siyasetçi olarak net duruş göstermek zorundasınız.
Tüm bunlar, Anayasamızın ilk 6 maddesinde yazılmıştır.
Burada “Milli Duruş” sergileyemezseniz, sizi yarın “o da konuşulur, bu da tartışılır” diye konuştururlar.
Ve siz, ülkenize, Atatürk İlke ve Devrimlerine ihanet etmiş olursunuz ya da dışardan emir alan bir eleman durumuna düşersiniz.

Siz, Abdullah Gül CB Adayı olabilir derseniz, Ali Erbaş, İsmail Kahraman,
Bülent Arınç gibilerin de aday olmalarının önünü açmış olursunuz.
Biraz akıl, biraz Türk Milletine saygı, biraz ciddiyet lütfen…

Sağlık ve başarı dileklerimle 07 Eylül 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.