DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22192170,20%
İstanbul
18°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKŞENER

AKŞENER

ABONE OL
05.11.2022 13:21
AKŞENER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siyasete paraşütle giren kişilere oldum olası pek güvenemedim.
Parti üyeliğinden başlayıp delegeliğe, oradan parti ilçe-il yönetimine, yıllar içinde yerel yönetimlerde görev yaparak yükselen biri, karakter sınavından defalarca geçmiş biridir. Mahallesinde, ilçesinde, ilinde sınanır, kongrelerde pişer, olgun bir siyasetçi olma yolunda ilerler. Ona herkes güvenir.
Sözün özü, siyaset ömür boyu sürecek bir karakter sınavıdır.

Akşener’in, “Susurluk Rezaleti” ile ilgili konuşmak üzere gittiği M. Ali Birand’ın 32. Gün programının çekim arasında Birand ile yaptığı görüşmenin bandı yayınlandı!

Akşener’in siyasete girmesi, Özer Çiller’in ekibinde yer alması, FETÖ ile ilişkileri, Susurluk’taki rolü, Mehmet Ağar-Sedat Bucak ile hala devam eden birlikteliği, AKP’ye kurucu olacak kadar yakın ilişkileri konularında, kendisinden doğru açıklamalar beklemek Türk Milletinin hakkıdır.
“Ben Başbakan olmak istiyorum” diyen bir Genel Başkanın, geçmişinde gizleyecek bir şeyleri yoksa bunları Türk Milleti ile paylaşması şarttır.
O konuşsun, biz de doğru söyleyip söylemediğini yazarız!

Ne diyor Akşener?
“İyi ki de o Refah-Yol’un kurulmasını sağlamışım, iyi ki Refah-Yol ‘un kurulmasına vesile olmuşum, çünkü 28 Şubatçılar çerçevesi içinde yıkılıncaya kadar Türkiye’nin ekonomisine, ahlakına, yönetimine son derece katkıları olan bir iktidardı. O iktidarın de Bakanı olmaktan gurur duyuyorum.”

Davutoğlu-Babacan-Karamollaoğlu’nun ortağı Akşener’in dediklerini beraberce irdeleyelim;
-Refah-Yol Hükümeti, usulsüz edinilen “MAL VARLIKLARININ” aklanması için kurulmuş bir hükümettir. Karşılığında İhvan-ı Müslimin terör örgütünün Genel Sekreteri Erbakan, T.C Hükümetine Başbakan yapılmıştır. Refah-Yol Hükümetinin kuruluşunda ve işleyişinde ahlaktan bahsetmek, namuslu insanlar için mümkün değildir.

-28 Şubat, Türk Devletinin Anayasal Kurumları eli ile “İrticaya karşı” kendisini savunmasıdır. Siyasal Ümmetçiler Cumhuriyeti yıkmak, yerine Federal bir Ümmet Devleti kurmak için, 28 Şubat’ı çarpıtmışlardır. Bu istismar halen devam etmektedir. Ülkemize hizmet etmiş kahraman komutanların 80-90 yaşlarından sonra zindana atılmalarının sebebi, Akşener gibi Türk Ordusu düşmanlarının sayesinde gerçekleşmiştir.

-Akşener, 28 Şubat’ta MGK’da alınan tüm kararlara imza atmış ve o kararların uygulanması için tüm güvenlik birimlerine defalarca İçişleri Bakanı olarak genelge-yönetmelik göndermiştir.
28 Şubat’ta, insan hakları ihlal edildiyse, insanlara baskı yapıldıysa, sorumluları 28 Şubattan sonra 4 ay daha iktidarda kalan, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Erbakan, Başbakan Yardımcısı Çiller, Adalet Bakanı Şevket Kazan ve özellikle İçişleri Bakanı Akşener’dir.
Askerler bu uygulamaların hiçbirinde yoktur. Bu iftiralar, attığı imzanın sorumluluğunu almaktan korkan zavallı kasaba siyasetçilerinin işidir.
Akşener’in Türk Orduna karşıtlığını, MONTRÖ Antlaşmasını savunan 104 Emekli Amirale ZEVZEK demesinden net olarak anlıyoruz.

-Türkiye’de bugün Cumhuriyetin kuruluş değerleri arsızca örseleniyorsa, Devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’e açıkça en ağır hakaretler yapılabiliyorsa, demokrasi ve özgürlükler yasaklanıyorsa, Siyasal Ümmetçilerin Refah-Yol Hükümeti sırasında devlete soktukları militanları sayesindedir.

Aziz Türk Milleti;
Bir insan, hem FETÖ’cu hem Atatürkçü olamaz!
Bir insan hem Cemaatçi hem Laik olamaz!
Bir insan, hem Siyasal Ümmetçi hem Demokrat olamaz!
Bir insan hem Arap Milliyetçisi hem Türk Milliyetçisi olamaz!
Bir insan hem devleti-milleti soyan hırsız, hem de Müslüman olamaz!

O insanın karakteri ne kadar bozuk olursa olsun, aynı bünyede bunları birarada taşıyamaz. Mutlaka biri ağır gelir ve diğerini boğar.

Önümüzdeki günlerde, Türkiye’yi yönetmeye talip olan kişilerin gerçek yüzlerini göreceğiz, duyacağız, okuyacağız. Sizlerden istirhamımız, lütfen oy verip
“ülkeyi yönet” diyeceğiniz insanları çok iyi araştırın.
Genel Başkanların, birarada televizyon yayınlarına katılıp, Türk Milletine hesap vermelerini ısrarla isteyin. Gerçeği görün, sonra takdir ve karar zaten sizindir.
İster sizi, çağdaş-zengin-itibarlı-huzurlu bir ülkede yaşatacak deneyimli kişilere oy verin, isterseniz ülkemizi İran’a dönüştürecek ve emperyalist devletlerin oyuncağı yapacak kasaba politikacılarına!
DOĞRU Parti size daima doğruları söyleyecektir.

Az kaldı! Ülkemizin kaderine el koyacak Atatürk’ün evlatları yakında milli bir ittifakta biraraya gelecekler. Bu ittifak, gücünü Türk Milletinden ve Atatürk’ten alacaktır.
Kim demiş ampul, GÜNEŞ ile yarışır diye? Ampulü söndürmenin zamanı geldi, söndürün ampulü, yüzünüz gülsün…

Sağlık ve başarı dileklerimle 05 Kasım 2022
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.