DOLAR 33,1157 0.1%
EURO 36,1002 -0.18%
ALTIN 2.574,13-1,01
BITCOIN 2129268-0,85%
İstanbul
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

YANLIŞ COĞRAFYADASINIZ

YANLIŞ COĞRAFYADASINIZ

ABONE OL
10.01.2023 10:30
YANLIŞ COĞRAFYADASINIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayat, bir nehir gibi sürekli akar.
Bu akışın yönü, sebeplerden sonuçlara doğrudur.
Sonuçlar, kendilerinden sonra ortaya çıkacak yeni sonuçlara sebep oluşturarak rollerini oynar ve çekilirler. Hiçbir şey durağan değildir, geri döndürülemez nitelikte sürekli bir akış söz konusudur. Tıpkı bir nehir gibi…

Türkiye ile ilgili olayları anlayabilmek, doğru değerlendirmek, sağlam öngörülerde bulunmak için, bu akışın bilincinde olunması gerekir.
Ülkesinin tarihini ve insanını iyi tanıyıp, olayların sebebini anlayabilen kişiler “ehliyet sahibi” insanlardır.
Ehliyet sahibi olmadığı halde ileri geri konuşanlar hele durumuna, cehaletine bakmadan ülke yönetimine talip olanlar, ya yaşadıkları çağı ya da yaşadıkları coğrafyayı şaşırmış olanlardır.

Hayat, sözünü ettiğimiz işleyişin farkında olan her kuşağın önüne engin tecrübeler yığar. Bu tecrübe yığınına “Kültür” diyoruz.
Kültürümüz, Türk Milletinin yaşadığı bütün tecrübelerin özü ve özetidir!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk Milletine armağan ettiği “Çağdaş ve Modern” bir devlettir.
Bu yüzyılda Türkiye’ye bir orta çağ rejimini dayatmaya kalkanlar, kişi hak ve özgürlüklerini tanımayan, kadın erkek eşitliğini “Yaradılışa ters” olarak gören zavallılar, kendilerini orta çağ’da, yaşadıkları coğrafyayı da Arap ülkeleri ile karıştırmış olanlardır.

Türk Tarihi; Zalimlere-hainlere-milletini soyanlara-düşmanla iş birliği yapanlara-insanlarımızı Allah ile aldatmaya kalkanlara-din bezirganı soytarılara karşı verilmiş, çok sayıda mücadele ile doludur.
Hiçbir güç, Türk Milletini çağdaşlık ve bilim yolundan ayıramaz.

FETÖ-PKK-IŞİD denen organize suç örgütleriyle beraber iş tutan, bunlara siyasi ve ekonomik güç verip darbe yapacak hale getiren, tarikat ve cemaat artığı AKP’nin, Türkiye’yi orta çağ karanlığına çekmesi de mümkün değildir.
Güçleri bu ihaneti gerçekleşmeye yetmeyecektir.

Biz yıllardır Bademlere, bu gerçeği anlatmaya çalışıyoruz. Fakat şimdi de,
Türklüğe karşı, cemaat-tarikatlara anayasal güvence vermekten söz eden, ülkeyi eyaletlere bölmekten çekinmeyen, Türk Milletine Said-i Kürdi’yi önder olarak gösteren ve bu sepetleri korumaya alan ana-dana muhalefet parti Genel Başkanlarını hayretle izliyoruz! Bu mücadele hiç durmadan devam edecek!

Herkes şunu çok net anlamalı!
Demokrasi, hava gibi su gibi bir ihtiyaçtır. Demokrasiyi ve geleceğimizi ilgilendiren her konuda uyanık ve katılımcı olmamız şarttır.
Laik Cumhuriyet değerlerine karşı olduğunu açıkça söyleyen bir iktidara karşı sürekli hassas olmaz isek, hepimiz çok acı çekeriz!

Demokrasi, 7 gün 24 saat korunması, güçlendirilmesi gereken bir sistemdir.
Atatürk Cumhuriyeti bir çerçevedir. Bu çerçevenin içine, demokratik standartları yüksek bir demokrasi tablosu oturttuğumuz zaman, çağdaş ülkeler seviyesine erişme yoluna girmiş oluruz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 10 Ocak 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.