DOLAR 32,4059 0.14%
EURO 34,5524 0.34%
ALTIN 2.456,780,76
BITCOIN 21422103,29%
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

UTANMAZLAR ÜLKESİ OLDUK

UTANMAZLAR ÜLKESİ OLDUK

ABONE OL
02.12.2023 03:30
UTANMAZLAR ÜLKESİ OLDUK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yedi gündür büyük emekle hazırladığımız “DOĞRU Parti Yol Haritası” adlı programımızın ilk bölümünü Türk Milletine sunmaya çalıştık.
Bizler ülkemiz için çok yararlı ve önemli bir çalışma yaparken, ülkede yaşananları hayretle, şaşkınlıkla ve utanarak izledik!
Sanki, kıyamet öncesi dönemi yaşayan bir ülkeye bakıyor gibiydik.
Sanki, yönetenler, yargı kurumları “Utanma Duygularını” kaybetmişlerdi!
Kimin gücü kime yeterse düzeninde olduğu gibi, ezilen horlanan suçlanan yine halkımız oldu. Anadolu’da “Hırsızlık, Arsızlıktan Evladır” diye bir deyiş vardır.
Bizim başımıza gelen felaketin gerçek nedeni bizi yönetenlerin hem hırsız hem arsız olmalarındandır!

Ülkeyi TEK BAŞINA yöneten CB Erdoğan, ev sahiplerine seslendi;
Sizde vicdan var mı?
AKP ülkeyi 22 yıl tek başına yönetti, söyledikleri her şey anında yerine getirildi. Ekonomi mahvoldu, ülke soyuldu, Merkez Bankası Cumhuriyet tarihinde ilk kez 52 Milyar Dolar dolar EKSİ duruma düştü, ülkenin tüm stratejik asetleri satıldı. Yetmemiş gibi ülkemize Ortadoğu’nun iti-uğursuzu-katili-teröristi 17 milyon sığınmacı dolduruldu, Türkiye GRİ Listeye alındı ve utanmadan soruluyor;
Sizde vicdan var mı, diye? Sizlerde olmayan bir hasleti hangi hakla başkalarında arıyorsunuz? Sizlerin yönetiminizde, suratlar kösele, mideler işkembe oldu!

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Özgür Özel; “Türkiye’de herkes eşit ama Kürtler daha az eşit” diyerek, seçimle gelmiş Belediye Başkanlarının görevden alınmasını, yerlerine kayyum atanması hukuksuzluğunu örnek gösteriyor. HDP’ye şirin gözükmek uğruna, Türk Devletini suçluyor!
Türk Devletinin, kendi vatandaşlarına farklı davrandığını iddia ediyor!

O zaman doğruyu biz anlatalım. Özgür Özel’in söylediğinin doğrusu şöyle olmalıydı; “Türkiye’de herkes eşittir. Seçimle gelen insanları yargı kararı olmadan görevden alan Erdoğan’dır. Anayasa’yı çiğneyerek toplum düzenini bozan Erdoğan’dır, Demokrat olmayan Erdoğan’dır. ”
Cumhuriyet tarihimiz boyunca Türk Yargısı kararıyla görevden alınan Belediye Başkanları hep olmuştur. Terörle işbirliği yapan, görevini kötüye kullanıp yolsuzluk yapanlar ve yargı kararıyla görevden alınanlar elbette olmuştur.
Ama hiçbir zaman yargı, insanların etnik kökenine bakarak karar vermemiştir.
Ta ki ne zamana kadar?
15 Temmuz 2016 çakma darbesinden sonra, CB Erdoğan Olağanüstü Hal ilan etti. 674 Sayılı KHK ile “Kayyum Kurumunu” getirdi ve ondan sonra görevden almalar başladı.
CHP o zaman TBMM’de idi ve sesini bile çıkarmadı!
Bugüne kadar, usulsüz olarak görevden alınan hangi Belediye Başkanı için
Yargıya başvurdunuz?

Gerçeği bilmeden, doğruyu öğrenmeden, yakın tarihi incelemeden konuşma yapma makamında değilsiniz.
Devlet yönetmek “Meral Ablanızla zorlukları aşmak değildir.”
Lütfen yazacaklarımı iyi okuyun ve Türk Milletinden özür dileyin.

Türk Devleti, hiçbir zaman vatandaşları arasında ayrım yapmamıştır.
Atatürk’ten bu yana Cumhurbaşkanlığı yapan Devlet Adamlarımızdan etnik kökeni Türk olanların sayısı, diğer etnik kökenli olan Devlet Adamlarımızdan azdır. Bunu bilir misiniz?
Fakat ne onlar Türk Milletini ayırdı, ne de bizler onları!
Hepsini Türk Milletinin Cumhurbaşkanları olarak kabul ettik.
Bu durum Başbakanlarımızda da, Genelkurmay Başkanlarında da böyledir!

Türklerin bu ülkenin birliği-bütünlüğü-kardeşliği için hep fedakarlık yaptıklarını bilmiyorsanız, ben size ne anlatayım ki?
Örneğin; Seçildiğiniz Manisa’da, İzmir’de, Yozgat’ta, Antalya’da, Çankırı’da hepimizin oy verdiğimiz, seçtiğimiz çok sayıda Kürt kökenli Milletvekili-Belediye Başkanı var, değil mi?
Peki, bana Hakkari’de, Muş’ta, Diyarbakır’da seçilmiş bir tane Çerkes, Boşnak, Yörük, Türkmen, kökenli Milletvekili, Belediye Başkanı gösterebilir misiniz?
Bu hoşgörünün temelinde, Atatürk’ün Türklüğü tarifi ve Türklerin ülke bütünlüğüne gösterdikleri saygı yatar…

Türk Milletinin içinde bulunduğu sıkıntıların ana sebebi;
Bir tarafta kendi partisinde Milletvekili sıralarını para ile satan, kendi partilerini soyan utanmazlar, diğer tarafta Hizbullah terör örgütünün katillerini TBMM’ye taşıyan arsızlar, Türk Milliyetçiliğini hırsızların ayakları altına seren utanmazlar, liyakatsiz birini CB Adayı gösterip Türk Milliyetçilerini para karşılığı bölen arsızlar, sonuçta utanmayı unutmuş yöneticiler. Bunlardan ne köy olur, ne kasaba!

Aziz Türk Milleti;
Çaresiz değilsin, çare sensin. Bir kere ayağa kalkman, egemenliğin gerçek sahibi olarak kaderine el koyman gerek. Şimdilik başka çare görünmüyor…

Sağlık ve başarı dileklerimle 01 Aralık 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Eş Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.