DOLAR 31,5333 0.53%
EURO 34,3052 0.75%
ALTIN 2.130,161,41
BITCOIN 20911667,00%
İstanbul
13°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKP NEDEN MUTLAKA GİTMELİ?

AKP NEDEN MUTLAKA GİTMELİ?

ABONE OL
24.04.2023 15:45
AKP NEDEN MUTLAKA GİTMELİ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğer AKP’yi 14 Mayıs 2023 seçimlerinde başımızdan defetmezsek, eğitim sistemimiz tam da Taliban’ın Afganistan’da uyguladığı sisteme dönüşecek.

Tarikat ve Cemaatlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine tamamen etkin olduğu, Hizbullah ve Yeniden Refah kadrolarının hükümette oldukları bir ekipten başka ne beklenir ki?

Tevhidi Tedrisat yani “Öğretim Birliği” yasası kaldırılacak, önce “Karma Eğitim” sonlandırılacak, ilk olarak Kızlar Erkekler ayrı sınıflarda ders alacak, daha sonra okullar ayrılacak, en sonunda da kız çocuklarının eğitim alması tamamen yasaklanacak. Çocuklarımız, bu çağda karanlığın, vahşetin cehaletin çukuruna atılacak.

Şu an ki eğitim sistemimiz zaten felaket durumda!
Çocuklarımız PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı), yetişkinlerimiz PIAAC (Uluslararası Yetişkin Becerilerinin Ölçülmesi Programı) sonuçlarına göre, diğer ülke çocuklarının çok gerisindeyiz.
Eğitim sistemimizi düzeltmek için şu anda harekete geçsek etkileri ancak bir nesil sonra, köklü değişim ise iki nesil sonra görülür.
Çünkü işe eğiteceklerin, yani öğretmen kadrolarının eğitiminden, bunun için de onları eğiten üniversitelerden başlamak gerekir. Kötülüğün sebebi olan kişilerle mükemmel teşkilatlar bina edemezsiniz.
Ayrıca Köy Enstitülerini modernize ederek sadece köylerde değil, ilçe ve illerimizde yaşama geçirmeliyiz.

Aziz Türk Milleti;
Eğer biz eğitim seviyemizi düzeltip yükseltmezsek, bizi bu topraklarda yaşatmazlar.
Tıpkı en az Anadolu kadar anayurdumuz olan Rumeli’de yaşatmadıkları gibi!

Yapılacaklar bellidir. İlk iş olarak insan kalitesinin eğitimle yükseltilmesinin en önemli meselemiz olduğunu kabul etmeliyiz. Binalardan, tesislerden, yandaş çeteler tarafından Japonlara, Korelilere hazine garantili yap-işlet modeliyle inşa ettirdiğimiz köprü ve tünellerden, her İlçeye kondurulan lise düzeyindeki üniversiteler açmaktan vazgeçmeli ve önce insan kalitemize odaklanmalıyız.

Herkes kendine şunu sormalı!
Siz, kritik bir ameliyata giriyorsunuz. Usta bir hekim ve ekip mi istersiniz yoksa diploması bile şaibeli, AKP’nin T.C. Vatandaşı yaptığı bir Suriyeli doktor mu? i
Deneyimli bir cerrah mı istersiniz, yoksa bizim camide namaz kılıyor diye atanmış beceriksiz bir cerrah mı?

Ya bu cahiller ordusu hırsız takımını gönderip, işimize gücümüze bakacağız,
ya da Ortadoğu bataklığında boğulacağız. Takdir Türk Milletinindir.

Sağlık ve başarı dileklerimle 24 Nisan 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.